Arbatmedžio eterinis aliejus, ekologiškas 5ml

 • Arbatmedžio eterinis aliejus, ekologiškas 5ml

  Kodas: EA_ARBATM_5
   
  Pristatymas per 1-3 d.d.
  ATSIIMKITE RYTOJ
  (Kanalo g.3 Giraitė, Kauno raj.)
 • Arbatmedžio aliejus, liet. pražangialapių mirtenių lapų eterinis aliejus yra vienas geriausiai ištirtų eterinių aliejų. Jis būtina natūralios namų vaistinėlės dalis.

  NAUJIENA: Australietišką arbatmedžių eterinį aliejų keičiame į Pietų Afrikos Respublikos ekologiniame ūkyje auginamų ir distiliuojamų arbatmedžių aliejų. Pagrindinė šio sprendimo priežastis – ūkis yra perpus arčiau Lietuvos, taigi paleisime mažiau CO2, negu veždami iš Australijos. Aliejaus kokybė tikrai puiki. Šiame ūkyje lankėmės ir likome sužavėtos ten dirbančių žmonių meilės Augalams ir Žemei. Tikimės, kad tą darbščių ir mylinčių rankų šilumą užuosite ir jų pagamintame arbatmedžių aliejuje.

  Arbatmedžių aliejumi rekomenduojama valyti ir kvėpinti orą namų, visuomeninių patalpų, darbo vietos, sergančiojo kambario; įlašinus į vandenį plauti grindis, valyti paviršius; praskiedus tepti problemines odos vietas (spuogus, moliuskus, bėrimus ir pan.); tepti pėdas ir tarpupirščius po viešų pirčių ir baseinų; pakvėpuoti karšto vandens garais su keliais lašais arbatmedžių.

  Natūralūs augalų eteriniai aliejai ne tik maloniai kvepia. Jie atneša mums Gamtos molekulių ten kur jų labai trūksta ir, priešingai nei sintetiniai kvapai, padeda sukurti antistresinę raminančią biologiškai palankią aplinką. Tai labai svarbu miestiečiams, gyvenantiems ir dirbantiems sintetinėje betoninėje aplinkoje, ir jautresnei besiformuojančiai vaikų psichikai. 

  Pražangialapė mirtenė (bot. Melaleuca alternifolia), vadinamasis „arbatmedis“, angl. „tea tree“ neturi nieko bendra su arbata. Šios mirtenės pravardę gavo todėl, kad taninų turintys jų lapai nukloja Kvinslendo ežerų dugnus Australijoje, mat auga ežerų pakrantėse, ir nudažo vandenį arbatos spalva. Australija ir yra „arbatmedžių“ tėvynė – pagrinde Naujojo Velso ir Kvinslendo teritorijos. Pražangialapės mirtenės auga medžiais ir krūmais, iki 5–8 m aukščio, žydi baltais žiedais, o žiedų šluotelės, juokaujama, primena indų plovimo šepečius.

  Eterinis arbatmedžio aliejus išgaunamas iš lapų, šakelių, yra ryškaus, medicininio, kamparingo, drauge saldaus ir šilto kvapo.

  Kvapų namų arbatmedžių eterinis aliejus distiliuojamas iš laukinių Australijos mirtenių, keliaujančioje distiliatorinėje. Taip gimsta aukščiausios aromaterapinės kokybės aliejus, su didele junginių įvairove ir didesniu terpinen-4-olio kiekiu. 

  Pristatymas per 1-3 d.d 

  • Puiki aromaterapinė kokybė - patikrintas Kvapų namų laboratorijoje, įskaitant DC-MS
  • Iš ekologiškų sertifikuotų žaliavų
  • Be ftalatų, pesticidų ir kitų teršalų - netrikdo endokrininės sistemos
  • Orui valyti ir gaivinti
  • Tinka vaikams peršalimų sezonu
  • Spuoguotai odai
  • Parfumerinė nata: vidurinė.

  Arbatmedžių eterinio aliejaus sudėtyje vyrauja monoterpenai paracimenas, alfa terpinenas, gama terpinenas ir alkoholis terpinen-4-olis. Jis plačiai žinomas dėl antimikrobinio poveikio, tačiau nėra stipriai dirginantis odą ir gleivines, todėl tinka naudoti įvairiose situacijose.

  Kokiais atvejais verta pasitelkti arbatmedžių aliejų?

  • patalpų orui valyti (namuose, visuomeninėse erdvėse, ligonio kambaryje, naikinant blogus kvapus, kt.);
  • peršalimų sezono metu – viena iš priemonių nr. 1 (garinti namuose, naudoti plaunant paviršius, praskiedus masažams, balzamams, kt.);
  • probleminei odai (esant spuogams, aknei, pleiskanojančiai galvos odai);
  • pėdų higienai po apsilankymo viešame baseine, pirtyse ar paplūdimyje;v
  • burnos higienai (burnos skalavimo skysčių, dantų pastų sudėtyje);
  • nedidelėms žaizdelėms, nubrozdinimams.

  Čia paminėtos ne visos šio produkto savybės. Deja, dėl ES sveikatos teiginių reguliavimo negalime Jūsų išsamiai informuoti, net jei šio produkto nauda yra moksliškai įrodyta.

  Natūralūs augalų eteriniai aliejai ne tik maloniai kvepia. Jie atneša mums Gamtos molekulių ten kur jų labai trūksta ir, priešingai nei sintetiniai kvapai, padeda sukurti antistresinę raminančią biologiškai palankią aplinką. Tai labai svarbu miestiečiams, gyvenantiems ir dirbantiems sintetinėje betoninėje aplinkoje, ir jautresnei besiformuojančiai vaikų psichikai. 


  • Norint išvalyti patalpų orą ir pagerinti kvapą, arbatmedžio aliejus gali būti naudojamas garintuvuose, drėkintuvuose, o jei neturite – tiesiog užlašinkite keletą aliejaus lašų ant vatos ar vilnos gabalėlio ir padėkite šiltoje vietoje. Pvz., ant radiatoriaus, kad nuo šilumos kvapas sklistų. Ypač vertinga taip valyti ir taurinti orą vaikų kambariuose, bendrose patalpose, erdvėse, kur yra sergančiųjų. Norint išvalyti patalpų orą mokyklose ar darželiuose, saugiau bus pagarinti tada, kai vaikų nėra, patalpą išvėdinti ir vaikus pakviesti į švaraus oro erdvę.
  • Arbatmedžių aliejų galima naudoti valant paviršius, plaunant grindis. Tokiu atveju įlašinkite kelis lašus aliejaus į vandenį arba į ploviklį ir naudokite valymui. Jei lašinsite tik į vandenį, valydami dėvėkite pirštines, mat eteriniai aliejai vandenyje netirpsta, o gryni gali sudirginti rankų odą. Arbatmedžio aliejus tinkamas maišyti su actu, soda, papildomai pridėti eukaliptų ar citrinų eterinių aliejų. Puikiai tiks ir kilimų kvapui atgaivinti – pasigaminkite purškiklį su vandeniu ir purškite.
  • Peršalimų sezono metu arbatmedžio aliejus viena populiariausių priemonių – jį galite naudoti patalpų orui, paviršiams valyti; praskiedus su baziniu augaliniu aliejumi, tepti panosę, krūtinę, nugarą, pėdas; naudoti organizmą stiprinančiam masažui, krūtinės balzamams, kt.; kvėpuoti garais virš šilto vandens dubens. Arbatmedžių eterinio aliejaus yra mūsų sukurtuose mišiniuose „Vaikų mikrobų baidyklė“ ir „Ginančioji jėga“.
  • Esant probleminei odai, arbatmedžių aliejų galite įkorporuoti į kremus, losjonus, odą valančias priemones ar kaukes. Naudojant priemonę visam veidui, paprastai skiedžiama iki 1–1.5 %. Jei tepsite vietiškai tik spuogelius, aknės pažeistas vietas, koncentracija gali būti didesnė, iki 4–10 %.
  • Pleiskanojančiai galvos odai nuraminti pravers kaukės su arbatmedžių aliejumi: pvz., 30 ml kokosų aliejaus ir 10 lašų arbatmedžių eterinio aliejaus. Tokia kauke įmasažuokite galvos odą, palikite kelioms valandoms ar pernakt, vėliau išplaukite švelniu šampūnu.
  • Po apsilankymo baseine, pirtyje ar paplūdimyje, verta pėdas, tarpupirščius pasitepti priemone su arbatmedžiu: eterinį aliejų skieskite su baziniu augaliniu aliejumi (pvz., kokosų) ar geliu iki 2–10 %.
  • Geram skalbinių kvapui įlašinkite kelis arbatmedžio aliejaus lašus į skalbimo priemonę ir skalbkite įprastai.
  • Burnos higienai arbatmedžio aliejus naudojamas skalavimo skysčių arba dantų pastų sudėtyje. Ypač vertinga bus po stomatologinių procedūrų. Nepadauginkite, kad itin koncentruotas eterinis aliejus negadintų emalio.
  • Nedidelėms žaizdelėms (pvz., po skutimosi ar nusibrozdinus) galite naudoti su augaliniu aliejumi arba geliu skiestą arbatmedžių aliejų (kaip bazė idealiai tiks regeneruojantis puiklapių aliejus). Išimtiniais atvejais itin mažam odos plotui galite pasitelkti gryną aliejų.
  • Bendram organizmo stiprinimui, jeigu jaučiatės nusilpę, be jėgų, ypač keičiantis sezonams, efektyvu arbatmedžių eterinio aliejaus įkvėpti – galite garinti namuose ar uostyti užlašinus ant servetėlės arba asmeninio uostuko (imhalerio). Papildomai tiks maišyti su pušų, eglių, eukaliptų eteriniais aliejais.

  VAIKAMS

  Arbatmedžio aliejus, saugiai dozuojant, yra saugus vaikams; visgi tai intensyvus eterinis aliejus, naudokite tada, kai išties reikia! Kasdienai vietoje arbatmedžių galite rinktis švelnesnę „giminaitę“ – rozalinų e.a., taip pat itin tiks spygliuočių (pvz., eglių, kėnių), citrinų, frankincenso, imbierinių citrinžolių, tikrųjų levandų eteriniai aliejai arba arbatmedžių aliejus mišinyje „Vaikų mikrobų baidyklė“.

  Esant poreikiui, arbatmedžių eterinį aliejų šalia vaikų galima garinti; praskiedus su augaliniu aliejumi iki 1–2 %, tepti krūtinę, nugarą, pėdas; vyresniems vaikams naudoti inhaliacijoms. Kūdikiams verčiau rinkitės švelniąją aromaterapiją – arbatmedžių hidrolatą.

  Dėmesio: savarankiškai nenaudokite arbatmedžių eterinio aliejaus, net ir skiesto, nosies ertmėje! Visiškai pakaks praskiedus su augaliniu aliejumi naudoti ant odos, o veiksmingiausias ir saugiausias metodas peršalimų sezono metu – eterinius aliejus įkvėpti!


  ARBATMEDŽIO ALIEJUS 10 %

  • Nors arbatmedžių eterinio aliejaus sudėtyje nėra kvapiųjų alergenų, visgi gryno verčiau nesirinkti (nebent išimtiniais atvejais). Dėl šios priežasties jūsų patogumui gaminame kosmetinį 10 % arbatmedžių aliejų (skiestas simondsijų aliejuje), kuris skirtas naudoti ant odos. Kokiais atvejais tinka šis variantas:
  • Probleminėms odos vietoms (spuogams, bėrimams);
  • Pėdoms ir tarpupirščiams po viešų pirčių, baseinų, sporto salių;
  • Peršalimų sezono metu (pasitepti panosę, krūtinę, kaklą; vaikams papildomai skieskite iki 1–2 %);
  • Įlašinti į masažo aliejų (ypač tiks pervargusiems, nusilpusiems).

  RECEPTAI

  Peršalimų sezonui:

  Sezoninis mišinys: arbatmedžių e. a. + ravensarų e. a. + spindulinių eukaliptų e. a. (garinti patalpose, kvėpuoti garais virš indo su karštu vandeniu ir keliais lašais mišinio)

  Aromatinis mišinys žiemai: arbatmedžių e. a. + mirtų e. a. + kajeputų e. a. + eukaliptų e. a. + niaoulio e. a. (garinti patalpose, suaugusiems tinka kvėpuoti garais)

  Mišinys garinimui prie vaikų: arbatmedžio eterinis aliejus + tikrųjų levandų e. a. + citrinų e. a.

  Odos problemoms:

  Valanti kaukė spuoguotai odai: gasulo molis + levandinų hidrolatas + 1–2 lašai arbatmedžio eterinis aliejus.

  Valantis ir regeneruojantis veido aliejus spuoguotai odai: simondsijų aliejus 15 ml + erškėtuogių aliejus 10 ml + puiklapių aliejus 5 ml + arbatmedžių e .a. 7 lašai.

  Nedidelėms žaizdelėms, įbrėžimams: papurkšti arbatmedžių / levandų hidrolatais, tepti puiklapių aliejum su keliais lašais arbatmedžių e. a. 


  iš 100% ekologiškos žaliavos

  • nenaudoti ant odos gryno, gali dirginti; skieskite su augaliniu aliejumi arba sviestu; maksimali koncentracija naudojimui ant odos – 3.3% (R. Tisserand, R. Young „Essential Oil Safety“); pasinaudokite mūsų koncentracijų skaičiuokle ;
  • saugoti akis;
  • poveikis nėščiosioms ir laktacijos periodu yra nežinomas; nesant būtinybei, eterinių aliejų reiktų vengti pirmus 3 nėštumo mėnesius ir kūdikiams iki 3 mėn.;
  • nepaisant aukštos fito - , aromaterapinės šio aliejaus kokybės, aromaterapeutų bendruomenė negali rekomenduoti vartojimo į vidų gydymo tikslais, tačiau toks naudojimas galimas, jei paskyrė gydytojas fito/ aromaterapeutas;
  • nenaudoti katėms, paukščiams, žuvytėms, graužikams, ropliams (namuose garinkite nedideliais kiekiais ar naudokite sau asmeniškai); šunims, žirgams nenaudokite pray snukelio, lytinių organų, skieskite;
  • Kvapų namai įspėja, kad šis eterinis aliejus nėra kaip registruotas vaistas;
  • Kvapų namai įspėja, kad šis eterinis aliejus nėra kaip registruotas biocidas;
  • laikyti sandariai uždarytą, tamsioje vėsioje vietoje. 
  • Butelis: stiklas arba PET
  • Dozatorius plastikas
  • Etiketė: plastikas 
   
   
   
  Nepavyksta apsipirkti? Skambinkite, mielai padėsime! +370 612 00922 ARBA žiūrėkite instrukcija ČIA